APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU

Botulotoxín A je látka produkovaná baktériou Clostridium botulinum, ktorá blokuje prenos impulzu z nervu na sval. Tento efekt sa využíva ku korekcii vzniknutých mimických vrások  

Botulotoxín sa aplikuje jemnou injekčnou ihlou do svalov alebo do podkožia liečenej oblasti. Počet aplikačných bodov závisí od želaného výsledku, bolestivosť pri zákroku je minimálna. Po aplikácii sa želaný efekt dosahuje rýchlo a liečba nevyžaduje vyradenie z bežného rytmu života. 

Po aplikácii dochádza v priebehu 1-3 dní k prejavom nervovosvalovej blokády, teda k relaxácii svalov v ošetrenej oblasti. Úplný efekt (odstránenie vrások) sa dostaví do 2 týždňov od podania. Doba pôsobenia uvedenej liečby trvá v priemere 3-4 mesiace, nakoľko sa jedná len o dočasné vyradenie svalov z ich funkcie. Účinnú látku je však možné opakovane aplikovať, pri opakovanej aplikácii sa zvyčajne liečebný efekt predlžuje.

Riziká:
V literatúre je popísaný dočasný pokles viečka či obočia a asymetria obočia. Tieto nežiaduce účinky sú minimálne pri správnej aplikácii a dodržaní pozákrokových rád. Zákrok nie je indikovaný u pacientov s niektorými neurologickými chorobami, u dojčiacich a gravidných žien, pri liečbe niektorými antibiotikami. Rizikom injekčnej liečby sú aj infekcie, ktorým sa zabráni dezinfekciou kože pred vpichom. 

Cenník

Medziobočie


110€

Čelo


110€

Okolie očí


110€

Medziobočie + čelo + okolie očí


300€

Korekcia asymetrie tváre


od 110€

Nadmerné potenie (podpazušie/dlane)


350€

1 lokalita


110€

Vrásky na nose


50€

Vrásky na brade


50€

Baby botox


od 100€