Skin & Visage Lounge

IPL PIGMENT

Odstraňovanie pigmentových fľakov (hyperpigmentácií) pomocou IPL

Odstraňovanie pigmentových fľakov (hyperpigmentácií) pomocou IPL patrí medzi veľmi moderné metódy. Prístroj pracuje na princípe prevodu intenzívneho svetla na tepelnú energiu. Intenzívny svetelný impulz sa absorbuje v koži obsahujúcej farbivo a vďaka vzniknutej tepelnej energii dôjde k zničeniu škvŕn. IPL pôsobí najlepšie pokiaľ je pigment uložený vo vrchných kožných vrstvách.

Po ošetrení pulzným svetlom pigmentové škvrny stmavnú, prípadne sa zafarbia do šedo-hneda. Výskyt mierneho začervenania na okrajoch je normálne, rovnako tak možno pozorovať vytvorenie hnedého povlaku. IPL odstraňovanie škvŕn nebráni v bezproblémovom výkone pracovných činností aj činností vo voľnom čase.

V závislosti od typu pokožky a nastavených parametrov môže ošetrené miesto sčervenieť, príležitostne – najmä u cievnych poškodení – môže aj ľahko opuchnúť. Tieto príznaky zvyčajne rýchlo miznú. Prípadné vedľajšie účinky zmierňuje chladenie postihnutého miesta na koži. Príčinou popísaných problémov je takmer vždy skutočnosť, že postihnuté miesto bolo pred ošetrením alebo po ošetrení vystavené slnečným lúčom alebo pôsobeniu solária bez zodpovedajúcej vysokej ochrany.

Asi po ôsmich až štrnástich dňoch sú z kože vypudené pigmentované kožné bunky a škvrna začína blednúť. Ďalšie ošetrenie možno vykonať v odstupe 3-4 týždne.

Príčinu pigmentových škvŕn a to najmä stareckých škvŕn je potrebné hľadať v zaťažení kože v dôsledku slnečného žiarenia, a to väčšinou dlhé roky predtým. Preto sa na ošetrenom mieste môžu nové škvrny objaviť znova.

Príliš tmavý typ pokožky, žltačka, u ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy, v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie v ošetrovanej oblasti, 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A, retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN – používaný na liečbu akné), v prípade lokálneho používania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov: hydrochinon (vysadiť min. 2 týždne pred zákrokom), miesta ošetrené botoxom, tetovanie, poškodená alebo zapálená pokožka, plesňové ochorenia, kožné ochorenie, kožný melanóm, chemoterapia, epilepsia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horúčka, tehotenstvo a dojčenie

4 / 8 ošetrení, každé 3 / 4 týždne

ČELO – 33€,

KRK – 42€
LÍCA (obojstranne) -42€, 

TVÁR – 83€
TVÁR + KRK + DEKOLT – 150€,

CHRBÁT – 85€
DEKOLT – 52€

CHRBTY RÚK – 40

Highly recommended 🙂 Will come again

LUCIA V.

Very professional and kind ladies, care about customer and services. Looking forward to come back soon

VERONIKA B.

Krasne prostredie,veľmi milý a ústretový personál.

LENKA M.

Perfektné, bol to hotový zážitok!

NIKOLA S.

Krasne prostredie. Pekný prístup a z výsledku som nadšená. Určite sa budem rada vracať

MARTINA C.

Skvelá slečna kozmetička, príjemná, milá so zlatými ručičkami a perfektný výsledok ošetrenia.

DENISA P.

KTO SA O VÁS POSTARÁ?