Lymfatická masáž tváre

Upozornenie pre klienta: Po masáži môže nastať únava a bolesť hlavy. 

Masáž je potrebné opakovať 5x, najlepšie každý druhý deň.

Masáž sa neodporúča ak má klient:

- implantáty nohy, srdca, transplantovaný orgán
- vysoký krvný tlak
- je závislý na dialýze
- výrazné krčové žily v oblasti nártu chodidla
- otvorené rany
- ekzémy a iné kožné ochorenia
- pokročilé tehotenstvo
- bradavice
- plesne a iné mykotické ochorenia

Cievky, v ktorých prúdi lymfatická miazga, slúžia k odvedeniu toxínov a vedľajších produktov bunkového  metabolizmu. Sú v tesnom spojení s krvným systémom a sú poháňané len silou žíl. Nemajú vlastné "srdce", čo má za následok tendenciu spomalenia toku, hlavne vtedy, ak sú lymfatické uzliny preplnené škodlivými látkami.

Lymfa, prúdiaca lymfatickými cievami je tekutina, ktorá tvorí základnú súčasť obranného systému. V lymfatickom systéme sa produkujú protilátky, bojujúce proti škodiacim látkam, mikroorganizmom, teda podporujú a uvádzajú do chodu celý imunitný systém. V tomto prípade plní funkciu ochrannú.

Správny chod lymfatického systému pôsobí na správny chod ostatných orgánov v tele, či už je to práca pečene, obličiek, srdca, tráviaceho systému, hormonálneho, pohybového aparátu.. Čo sa týka tvárovej časti, spôsobuje opuchy v okolí očí, pleť pôsobí unavene, bez jasu, spôsobuje nečistú pleť a v niektorých prípadoch aj akné.

Keď lymfatický systém zlyháva a nestačí čistiť a chrániť telo, potom zlyhávajú aj funkcie ostatných orgánov a systémov v tele. Môže to byť spôsobené negatívnymi vplyvmi z ovzdušia, psychickými problémami, nedostatočným pohybom, nesprávnou stravou alebo vplyvom liekov.