QUIR
COSMETIC

Ekologická, udržateľná a dôveryhodná starostlivosť o pleť

Účinné receptúry no zároveň šetrné k pokožke a nášmu životnému prostrediu

Samotným srdcom produktov – aktívnych zložiek – sú kvety a bylinky z pobaltských lúk a lesov.

Prírodné prostredie v oblasti Baltského mora je jedinečné, pretože severné letá sú oveľa kratšie, takže kvety majú oveľa kratší čas na prilákanie včiel na opelenie. Rastliny sú nútené sústrediť svoju kvitnúcu silu v tomto krátkom čase kvitnutia. Výsledkom je, že v čase zberu sú bohaté na aktívne zložky potrebné na prežitie v horúcom podnebí.

Spájame prírodu s vedou a vytvárame tak prevratné produkty, ktoré využívajú výkonné rastlinné aktívne látky na dosiahnutie skutočných výsledkov.

Všetky produkty majú certifikáciu Natural and Organic podľa medzinárodného štandardu COSMOS od ECOCERT Greenlife.

Môžete si byť istí, že žiaden z produktov neobsahuje parabény, minerálne oleje, silikóny, PEG, chemické UV filtre, mikroplasty, syntetické vône, umelé farbivá a iné pochybné zložky

FAQ

Produkty prechádzajú niekoľkými testovacími fázami a procesmi.

Proces formulácie začína po skontrolovaní pokynov od dodávateľov prísad o odporúčanom použití a koncentrácii pre každú zložku. 

Veríme, že krása by mala byť bez krutosti, a preto sú produkty netestované (a nikdy nebudú) na zvieratách. Namiesto toho je každý produkt testovaný dobrovoľníkmi, ktorí po testovaní zdieľajú reakciu svojej pokožky a poskytujú svoje subjektívne hodnotenie.

Po vytvorení sa produkt testuje v laboratóriu meraním rôznych fyzikálnych a chemických vlastností, stanovením stability a dátumu spotreby, ako aj štúdiom a definovaním noriem pre skladovanie. V súlade so zákonom je výrobok testovaný kvalifikovaným chemikom, aby sa zabezpečilo, že vyhovuje testom bezpečnosti a konzistencie. Produkty sú posielané aj do externých laboratórií, aby bolo isté, že zvolené konzervačné látky dobre fungujú počas celej doby platnosti.

Taktiež sú kontrolované fyzikálne a chemické vlastnosti každej vyrábanej šarže, aby bolo isté, že produkt z výroby je v súlade so schválenou verziou z laboratória.

Toto sa líši podľa receptúry – najpresnejšiu odpoveď nájdete v popise produktu. Vo všeobecnosti však v prírodnom certifikovanom zložení je najmenej 95 % celkových zložiek prírodných.

Zatiaľ čo v organickom certifikovanom zložení je najmenej 95 % všetkých zložiek prírodných, najmenej 10 % pochádza z ekologického poľnohospodárstva a 95 % všetkých zložiek rastlinného pôvodu musí byť tiež ekologických.

Naše obaly produktov sú recyklovateľné a vyrobené z materiálov bez BPA.

Najbežnejšie alergény nachádzajúce sa v produktoch sú Limonene, Linalool, Citral, Citronellol, Geraniol, Eugenol. Zložky každého produktu sú jasne uvedené na stránke produktu, skontrolujte ich podľa zoznamu, aby ste identifikovali potenciálne alergény

Môžete si byť istí, že žiaden z našich produktov neobsahuje parabény, minerálne oleje, silikóny, PEG, chemické UV filtre, mikroplasty, syntetické vône, umelé farbivá a iné pochybné zložky

Nie všetky alkoholy sú si rovné a nie všetky sú škodlivé pre pokožku – každá zložka v  receptúrach bola starostlivo vyhodnotená, aby sa zaistilo jej bezpečné používanie

Pozrite si zoznam zložiek INCI pre každý produkt, aby ste zistili, že obsahuje alkohol a/alebo deriváty alkoholu

Jediný sulfát, ktorý sa nachádza v našich produktoch, je kokosový síran sodný (SCS), ktorý je schválený nezávislou certifikačnou organizáciou COSMOS. SCS nepreniká do epidermy a je oveľa menej dráždivý ako často používaný laurylsulfát sodný (SLS).

Palmový olej sa do našich receptúr nepridáva ako samostatná zložka, avšak deriváty palmového oleja môžu byť súčasťou inej zložky a sú prítomné vo väčšine produktov (napríklad kyselina palmitová), hoci vo veľmi nízkej koncentrácii.

Všetky zložky obsahujúce deriváty palmového oleja sú certifikované RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil), čo znamená, že plantáže sú pestované trvalo udržateľnými metódami.

adresa

Social Networks

Quir, s.r.o.

Skin & Visage Lounge